KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7297231
*
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 17:44:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 16:37:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08
*
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 16:37:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, mÃ¥lare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:42 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:08